امتیاز دهید:

14 کاربر امتیاز داده اند | امتیاز: 2.8 از 5

وب سرویس چیست؟

وب سرویس برای مقاصد حرفه‌ای و مختص برنامه نویسان است و کاربرد عام ندارد. وب سرویس قابلیتی است که این امکان را می دهد تا برنامه مدیریت پیامک بطور مجزا توسط خود شما تولید شود اما برای انجام عملیات های داخلی آن (مثل دریافت پیامک، ارسال پیامک و ...) به سرور شرکت سامانه ارتباطات قاصدک متصل شود و از آن استفاده کند.

همچنین با استفاده از وب سرویس سایر برنامه های شما (مثل برنامه های حسابداری، اتوماسیون و ...) می توانند از قابلیت های خدمات پیامک بهره مند شوند. البته همه اینها به شرطی است که توانایی های فنی و برنامه نویسی در مرکز شما وجود داشته باشد در غیر اینصورت وب سرویس قابل استفاده نخواهد بود.


وب سرویس پیامک چگونه کار می کند؟

در وب سرویس درخواست کاربر جهت ارسال پیامک از طریق برنامه وی به سرور شرکت سامانه ارتباطات قاصدک ارسال شده و سپس به طرف مخابرات هدایت می گردد و همچنین پیامهایی که کاربران به شماره شما ارسال میکنند، مخابرات به سرور شرکت سامانه ارتباطات قاصدک ارسال می نماید و سرور شرکت سامانه ارتباطات قاصدک پس از تجزیه تحلیل به طرف برنامه کاربر ارسال می نماید.


راه حل های استفاده از وب سرویس پیامک در نرم افزارها و سیستمها

نرم افزارهای کاربردی: نرم افزارهای کاربردی برنامه هایی هستند که کاربر نهایی را قادر می سازد تا امور معینی را به انجام رساند. انواع نرم افزارهای کاربردی رایج که می توان در آنها از وب سرویس پیامک قاصدک بهره مند شد عبارتند از:

سیستم ها: از طریق وب سرویس قاصدک می توانید سیستم ها و سامانه های مورد نظر خود را طراحی نمایید و در جهت امور خاص از آنها استفاده نمایید. برخی از این سیستم ها عبارتند از:


ویژگیهای وب سرویس پیامک قاصدک

پشتیبانی از کلیه زبانهای برنامه نویسی: از آنجا که پرتوکل وب سرویس قاصدک بصورت استاندارد طراحی و پیاده سازی شده است از همه زبانهای رایج برنامه نویسی پشتیبانی می کند. به عبارت دیگر شما با هر زبان برنامه نویسی می توانید با وب سرویس قاصدک ارتباط برقرار نمایید و از قابلیت های پیامک در برنامه خود برخوردار شوید. زبانهای رایج PHP, ASP.Net (C# VB), Java, Delphi, VB6 (دات نت، سی شارپ، وی بی، دلفی، پی اچ پی، جاوا) بطور مستمر در وب سرویس قاصدک استفاده می گردند.

وب سرویس پیامک PHP, ASP.Net (C# VB), Java, Delphi, VB6
برای هر زبان برنامه نویسی نمونه کدهای آن بطور مجزا وجود دارد. پس از دریافت وب سرویس نمونه کدهای در اختیار شما قرار می گیرد.

ارائه وب سرویس به همراه یک پنل پیامک: اگر نسخه پایه پنل پیام کوتاه قاصدک را خریداری نمایید بطور پیش فرض سیستم وب سرویس هم در اختیار شما قرار می گیرد و دیگر نیاز به دریافت مجدد وب سرویس ندارید. بدین ترتیب می توانید علاوه بر استفاده از تمام امکانات نسخه پایه سامانه پیامک قاصدک، از قسمت گزارشات آن وضعیت پیامهایی که از طریق وب سرویس و بدون استفاده از سامانه ارسال شده است را نیز مشاهده نمایید. با اینحال، اگر تنها می خواهید از وب سرویس قاصدک و بدون دریافت پنل استفاده نمایید می توانید آنرا با هزینه کمتر دریافت و استفاده نمایید. بدین منظور و برای دریافت وب سرویس بدون پنل با شرکت سامانه ارتباطات قاصدک تماس حاصل فرمایید.

پشتیبانی از کلیه اپراتورها: وب سرویس قاصدک امکان استفاده از کلیه اپراتورها و پیش شماره ها را دارد. پس از آنکه قابلیت وب سرویس را دریافت نمودید می توانید شماره های مورد نظر خود با هریک از پیش شماره های مربوطه 021، 1000، 2000، 3000، 5000 را هم سفارش دهید تا بتوانید امور پیامک خود را از شماره یا شماره های مورد نظر انجام دهید. شرکت سامانه ارتباطات قاصدک با پشتیبانی از کلیه پیش شماره ها و اپراتورها این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد تا هر زمان که بخواهید بتوانید به اپراتور مورد نظر خود به آسانی سوئیچ نمایید.

ارسال به شماره های فیلتر شده: اگر پیام شما حالت اطلاع رسانی دارد می توانید با هماهنگی شرکت قاصدک شماره خود را به گونه ای تغییر دهید که پیامهای شما به شماره های فیلتر شده هم ارسال شود در غیر اینصورت در صورت ارسال پیامک به این شماره ها هزینه آن به حساب شما بازگشت داده می شود.

تلاش برای ارسال پیامک: در صورت قطعی یا اختلال در سامانه های مخابرات، پیامهای ارسالی از طریق وب سرویس در سرور شرکت قاصدک باقی مانده و هنگام برقراری ارتباط پیامها ارسال خواهد شد. درصورتیکه ارسال پیامها بار دیگر مختل شوند تلاش برای ارسال پیام آنقدر ادامه می یابد تا همه پیامک ها ارسال گردند.

راه اندازی و استفاده سریع: وب سرویس قاصدک (به همراه پنل یا بدون آن) در سریعترین زمان و حداکثر یک روز کاری در اختیار شما قرار می گیرد و شما از آن پس می توانید در برنامه های خود از آن استفاده نمایید. راهنما، نمونه کدها و تیم فنی شرکت سامانه ارتباطات قاصدک شما را در راه اندازی سریع وب سرویس یاری می کنند.

راهنمایی اینترنتی و تلفنی از وب سرویس: تیم پشتیبانی فنی وب سرویس شرکت سامانه ارتباطات قاصدک آمادگی دارد تا در هر لحظه از کار با وب سرویس که با سوال یا مشکل خاصی مواجه شدید شما را در رفع موضوع بوجود آمده یاری نماید. بدین منظور سیستم تیکتینگ و پشتیبانی تلفنی با 10 خط مجزا آماده ارائه خدمات مطلوب تر در این زمینه است.

سایر ویژگیها:


قابلیت های وب سرویس پیامک قاصدک

ارسال پیام کوتاه تکی یا گروهیارسال پیامک تکی یا گروهی: اساسی ترین، مهمترین و پرکابردترین قابلیت وب سرویس پیامک قاصدک که امکان ارسال تکی یا گروهی پیامک را به شما می دهد. در هربار اجرای این دستور، آرایه ای از شناسه پیامک ها یا کد خطا به شما بر می گردد که بوسیله آن می توانید از وضعیت پیام ارسالی مطلع شوید. برخی قابلیت های این دستور عبارتند از:
- امکان ارسال در آینده
- نحوه دریافت و نمایش پیامک بر روی گوشی تلفن همراه گیرنده (ذخیره شده در حافظه یا موقت)

وضعیت پیام کوتاه های ارسالیوضعیت پیامک های ارسالی: با فراخوانی دستور مربوطه وضعیت پیامک های ارسال شده از نظر رسیده به گوشی، نرسیده به گوشی، تحویل به مخابرات، فیلتر شده و غیره قابل دریافت است.

دریافت اعتبار باقی ماندهدریافت اعتبار باقی مانده: با اجرای این دستور می توانید مقدار باقیمانده اعتبار ریالی خود را مشاهده نمایید و در صورت لزوم نسبت به شارژ اعتبار خود اقدام نمایید.

دریافت پیامدریافت پیام: باهربار فراخوانی این دستور پیام های رسیده، دریافت می شود. از طریق پارامترهای ارسالی از طریق این دستور می توان وضعیت پیام دریافتی را به خوانده شده یا خوانده نشده تغییر داد تا در اجرای مجدد این دستور فقط پیامک های خوانده نشده دریافت شود.

دریافت اخباردریافت اخبار: وب سرویس قاصدک امکان ارائه اخبار مرتبط با پیامک در رابطه با قطعی، کندی و سایر اطلاعیه ها و اختلالهای مخابراتی را دارد و آن را از طریق فراخوانی دستور مربوطه در اختیار شما قرار می دهد.

قابلیتهای ارسال پیام کوتاه انبوه از طریق وب سرویسقابلیتهای ارسال پیامک انبوه از طریق وب سرویس: وب سرویس قاصدک دستورات جامعی را برای ارسال پیام های انبوه درنظر گرفته است که می توان گفت همه نیازهای شما در این زمینه را جوابگو خواهد بود. تعدادی از این دستورات و قابلیت ها به شرح ذیل است:

هدایت پیام های دریافتیهدایت پیام های دریافتی: سامانه پیامک قاصدک هم از طریق پنل و هم از طریق وب سرویس قابلیتی در اختیار شما قرار می دهد که بتوانید پیامک های دریافتی را به یک آدرس اینترنتی هدایت نمایید تا توسط آن آدرس دریافت شوند و در صورت لزوم عملیات مورد نظر شما در مورد آنها انجام شود.


روشهای اتصال به وب سرویس

شرکت سامانه ارتباطات قاصدک دو روش رایج برای ارتباط با وب سرویس قاصدک را در اختیار شما قرار می دهد. این روشها SOAP و Rest (URL) هستند که روش SOAP نسبت به Rest کاملتر و قابلیت های بیشتری دارد. پس از دریافت وب سرویس راهنمای کامل فنی و نمونه کدهای هر دو روش در اختیار شما قرار می گیرد.


تعرفه ها

هزینه وب سرویس به همراه یک نسخه پنل پیامک 000ر500 ریال و هزینه وب سرویس بدون پنل 000ر200 ریال است. تعرفه شماره و شارژ وب سرویس نیز در اینجا قابل مشاهده است. پس از خرید وب‌سرویس، دسترسی های لازم، راهنما و کدهای نمونه در اختیار شما قرار خواهد گرفت. برای راه اندازی وب سرویس پیامک یا طرح سوال دراینباره با ما تماس بگیرید.

کلمات کلیدی: وب سرویس پیام کوتاه، وب سرویس پیامک، وب سرویس اس ام اس

تست ارسال پیام کوتاه

شماره تلفن خود را برای تست ارسال سامانه وارد کنید: